4

Dariusz Grabuś (ur. 1973), Basen, 2019

add Your note
Estimations: 986 - 1 408 EUR | 4 200 - 6 000 PLN
akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany p.d.: 'DAREK GRABUS'
Zajmuje się malarstwem i fotografią, jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii. Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ malarza Edwarda Hoppera czy Davida Hockneya. Jego prace znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i zagranicą. Wystawy indywidualne: Galeria Otwarta, Gdańsk 2014, Domoteka, Warszawa 2015 i 2016, Sztuka wyboru 2016.
Auction
17 Aukcja Sztuki XXI wieku
30 November 2019
Start price
563 EUR
Estimations
986 - 1 408 EUR
4 200 - 6 000 PLN
Hammer price
1 330 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
1 127 EUR
Overbid
236%
Views: 216 | Favourites: 2
Auction

17 Aukcja Sztuki XXI wieku
30 November 2019
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

About the Auction

About the Seller
Contact
Bohaterów Monte Cassino 43, 81-768 Sopot
Galeria w Warszawie: Nowy Świat 54/56, 00-363 Warszawa
Galeria w Gdańsku: Długa 2/3, 80-827 Gdańsk
Opening hours
poniedziałek - piątek 11.00 - 18.00
sobota: 11.00 - 15.00
Consigning lots to auction

Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 43

Sztuka dawna
telefon: +48 58 550 16 05
mail: [email protected]

Sztuka współczesna
telefon: +48 58 551 22 89 mail: [email protected]

Gdańsk, ul. Długa 2/3

telefon: +48 58 301 05 54
mail: [email protected]

Kraków, Rynek Główny 43

telefon: +48 12 429 12 17
mail: [email protected]

Warszawa, Nowy Świat 54/56

telefon: +48 22 828 96 98
mail: [email protected]

Dariusz Grabuś