jedwab; szer. 45 cm, dł. 264 cm
Rosja, Pokrowsk, XVIII/XIX w.
Pas z motywem 4 krzaczków kwiatowych w głowach. Środek pasa w poprzeczne pólka z motywem stylizowanych kwiatków; tła na przemian różowe, ugrowe, łososiowe, wzory złoto-żółte, szare, cieliste.
Końce podszyte paskami jasno pąsowej satyny. Na zakończeniach głów w narożach - w kwadratowych polach - sygnatury cyrylicą: „?.?.?. ?.”.