[ĆWIERCIAKIEWICZOWA Lucyna]
365 OBIADÓW za pięć złotych
przez
autorkę jedynych praktycznych przepisów,
Lucynę C.
wydanie siódme poprawione i powiększone
Warszawa 1869, nakładem autorki, str. VIII, LXVI, 254, format 12x17,5 cm;
Klasyczna, jedna z najbardziej znanych książek kucharskich we wczesnym wydaniu!
Rzadkie w tym roczniku!
TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA RĘCZNIE MARMORYZOWANA, OKŁADKI OKOLONE ZŁOCONĄ BORDIURĄ, GRZBIET Z PODZIAŁEM NA POLA Z WYPUKŁYMI ZWIĘZAMI PODKREŚLONYMI ŚLEPYMI TŁOCZENIAMI, DWA BARWNE SZYLDZIKI ZE ZLOCONĄ TYTULATURĄ PODKREŚLONĄ PODWÓJNĄ ZŁOCONĄ LINIĄ, OBCIĘCIA KART BARWIONE, WYKLEJKI Z RĘCZNIE BARWIONEGO W MASIE PAPIERU MARMURKOWEGO. WNĘTRZE OKŁADEK WYKOŃCZONE ZŁOTYM SZLACZKIEM.
Stan DB-/ brak str. I-II spisu treści, przebarwienia, zaplamienia, miejscami niewielkie naddracia kart, drobne ubytki obrzeży kilku kart, EFEKTOWNA OPRAWA