TARNOWSKI Stanisław (1837-1917)
ZYGMUNT KRASIŃSKI
t.1-2 [komplet w 1 wol.]
Kraków 1892, nakładem autora w Krakowie 1892, str. VIII, 696; format 14 x 22cm
TWARDA OPRAWA PÓŁSKÓREK Z EPOKI, GRZBIET Z EFEKTOWNYMI ZŁOCENIAMI. OPRAWA SYGNOWANA W DOLNEJ CZĘŚĆI GRZBIETU TŁOKIEM INTROLIGATORA: M. ŻENCZYKOWSKI LWÓW.
W biogramie tego introligatora czytamy m.in., że: "uchodził za najlepszego introligatora krakowskiego swego czasu, jego prace odznaczały się wysokim poziomem techn. i artyst." [Słownik pracown. książki polskiej. W-wa 1972, s. 1033].
Stan BDB-/ miejscami przebarwienia papieru, ŁADNY EGZEMPLARZ