Marcin GREGORCZUK (pseud. Blubird, ur. 1977 r., Siedlce)
Dizzy, 2019 r.
akryl na płótnie, 90 x 90 cm
sygnowany l. d. róg: ‘Blubird’
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Blubird 2019 | Dizzy | Marcin Gregorczuk’
Artysta, malarz, zafascynowany odważnymi, nieregularnymi wzorami i swoistą mozaiką, łączącą żywe barwy i płynne kształty, które przelewa na papier, płótno lub inny nośnik.
Pochodzi z Mazowsza, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie pod pseudonimem Blubird.
Jego prace emanują radością, ciepłem, optymizmem i są odzwierciedleniem jego pozytywnego nastawienia do otaczającego świata. Pragnie, aby jego twórczość skłaniała do refleksji, zostawiając otwartą furtkę dla własnych interpretacji.