Advanced search Advanced search
806

Mszał rzymski MISSALE ROMANUM

add Your note
Estimations: 1 874 - 2 342 EUR
Ex decreto sacrosancti concilii tridentini (…),
Ratyzbona 1929; 34 x 25 x 9 cm;
oprawa po 1959 roku, twarda welurowa, okuta na wszystkich rogach metalowymi rozetami z elementami florystycznymi oraz zamknięciem sygnowanym „R.Feller”. Na licu owalna plakieta z herbem i datą 1828, na tylnej okładzinie z chrystogramem, miedź posrebrzana (?). Brzegi kart złocone, skórzane etui do wcześniejszego wydania z datą MDCCCXXVIII. Edycja współoprawna z uzupełnieniami, z których najmłodsze jest z 1959 r. oraz z siedmioma stalorytami i dwiema stronami tekstu z wcześniejszego wydania sprzed 1829 r. Doklejony rachunek od introligatora - Ravensburg,1934 r.
Stan zachowania: niewielkie zadrapania i przetarcia oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Przedmiotowy mszał został wydany w 1920 r. przez Benedykta XV, z uwzględnieniem zmian dokonanych przez Piusa X, a wydrukowany w 1929 r.
Mszał Rzymski - najważniejsza księga liturgiczna w Kościele katolickim obrządku rzymskiego, zawierająca teksty stałych i zmiennych części mszy. Mszał zawiera wskazówki potrzebne do sprawowania Najświętszej Ofiary oraz dotyczące szczególnych celebracji związanych z poszczególnymi obchodami i okresami roku liturgicznego.
Auction
269 Early Art and Antiques Auction
18 December 2019 CET/Warsaw
Start price
1 546 EUR
Estimations
1 874 - 2 342 EUR
Hammer price
Item is not available any more
Views: 143 | Favourites: 0
Auction

Rempex

18 December 2019 CET/Warsaw
Lots bidding

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Rempex
Contact
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Opening hours
Monday
11:00 - 19:00
Tuesday
11:00 - 19:00
Wednesday
11:00 - 19:00
Thursday
11:00 - 19:00
Friday
11:00 - 19:00
Saturday
Closed
Sunday
Closed