tempera, deska, złocenia; 35,5 x 31 cm.
Rosja, k. XIX w.
Maria na łożu, otoczona Apostołami; w głębi pośrodku Chrystus z duszą Marii w białym spowiciu; bordiura z motywami geometrycznymi, złocona, na odwrocie dwa szpongi.