Advanced search Advanced search
5

William Hogarth (1697 - 1764), Thomas Cook (ok. 1744-1818), Noc, 1798

add Your note

Z obrazu Williama Hogartha (1697 - 1764, Londyn).

miedzioryt, papier, 53 x 42,5 cm

sygn. i opisana u dołu: Designed by Wm Hogarth / Engraved by T. Cook  / Published February the 1st 1798 by G.G. & J. Robinson Pater-noster Row London.

Bardzo dobry stan zachowania.

Prezentowana grafika wzorowana jest na jednym z czterech obrazów ze sławnego cyklu "Pory dnia".

Wiliam Hogarth  - angielski malarz, miedziorytnik, twórca rysunkowych satyr i rycin. Zdobył popularność jako portrecista i twórca scen figuratywnych.

Od 1731 r. wydawał cykle rycin "Progresses" - satyryczne grafiki o moralizatorskim przesłaniu. W 1753 r. opublikował traktat "Analiza piękna", a w 1757 r. został mianowany nadwornym malarzem króla Jerzego II.

Hogarth był twórcą cyklicznych opowieści, których bohaterami byli ludzie źli, zepsuci i zdemoralizowani. W swoich dziełach tępił lenistwo i zepsucie, pokazując, że do dobrobytu prowadzą uczciwość, pracowitość i pobożność. Rozpusta czy nieuczciwość według dzieł Hogartha są przyczyną upadku, nędzy, szaleństwa czy śmierci.

Auction
Magazine of graphics and drawings vol. 3
23 January 2020 CET/Warsaw
Start price
188 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 62 | Favourites: 0
Auction

Galeria Bohema

23 January 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Galeria Bohema
Contact
Galeria Bohema
Środkowa 12
03-430 Warszawa
+48 889 202 281
Customers who bought the works of this artist also bought