TECHNIKA:
Olej, płótno zawernisowane
WYMIARY:
60 x 40 cm
Maria Bujała
Urodziła się i mieszka w Turku. Z malarstwem olejnym zetknęła się w szkole plastycznej i zakochała się w tej technice. Uczestniczy w wielu plenerach malarskich i sympozjach (Słowacja), oraz wystawach poplenerowych i indywidualnych. Prace znajdują sie w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.
Pasja malowania towarzyszyła jej od dziecka. Już jako dziewczynka nie rozstawała się ze szkicownikiem i ołówkiem. Nie wyobraża sobie dnia bez pędzla w ręku. Cały czas poszukuje i eksperymentuje w różnych technikach. Podejmuje różne tematy ale najbliższy jest jej człowiek, w którym dostrzega osobliwe piękno. Maluje także portrety na zamówienie.