Advanced search Advanced search
12

Magdalena Daniec (ur. 1974), Miejsce nad Rzeką, 2016-2020

add Your note
Estimations: 588 - 824 EUR

olej, akryl, kolaż, płótno, 65 x 81 cm, sygnowany p.d.: 'Magdalena Daniec' oraz opisany na odwrocie: 'Magdalena Daniec, | Miejsce nad rzeką, | 2016/2020 | M. Daniec'

WYSTAWIANY:

2017 – wystawa pokonkursowa Międzynarodowe Biennale Malarstwa, Kiszniów (Mołdawia)

2017 – Międzynarodowe Targi „Just-Mad8”, Madryt (Hiszpania)

Ukończyła z wyróżnieniem wyższe studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w 2001 r. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym i kolażem. Jej wczesna twórczość została omówiona w książce „Ikona w sztuce XX wieku” autorstwa Renaty Rogozińskiej (2009). Laureatka konkursu w ramach II Konfrontacji Artystycznych „Sacrum w Sztuce” w Wadowicach (2002) oraz finalistka konkursów: 25. Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2016); Międzynarodowe Biennale Malarstwa w Kiszyniowie w Mołdawii (2017); Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (2018). Autorka wystaw indywidualnych: 2016 – „Częściowa Anhedonia”, Pragaleria, Warszawa; 2009 – „Kim są Oni?”, Space Gallery, Kraków; 2006 – „Atlantyda”, Space Gallery, Kraków; 2002 – „Mechaniczni Bracia”, Galeria Rękawka, Kraków; 2001 – „Ikonostas”, Cudowne Lata, Kraków. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych: 2017 – Międzynarodowe Biennale Malarstwa -Chisina'u 2017, Kiszyniów, Mołdawia; 2017 – „OsiemKobiet – V Edycja”, Galeria Konduktorownia, Częstochowa; 2017 – „JustMad8”, Międzynarodowe Targi Sztuki, gdzie jako jedna z dwóch artystek reprezentowała warszawską galerię Xanadu, Madryt; 2016 – 25 Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin; 2011 – „Meta-Obraz”, Wystawa malarstwa towarzysząca VI Festiwalowi Filmu Filozoficznego, Staromiejskie Centrum Kultury, Kraków; 2011 – „Art Now in Poland”, The Venue, Souk Arkwam, Bejrut; 2009 – „Ikona w Sztuce XX w.”, Galeria Krypta u Pijarów, Kraków; 2008 – „Contemporary Polish Art”, La Galerie Alwane, Galerie d'Art Odile Mazloum, Bejrut; 2004 – „Kunst Atelier AMA”, Ródemark, Niemcy; 2007, 2006, 2005, 2004, 2003 – Europ'Art, Genewa. Prace w zbiorach Muzeum Miejskiego w Wadowicach oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i we Włoszech.

Auction
18th Auction of 21st Century Art
07 March 2020 CET/Warsaw
Start price
447 EUR
Estimations
588 - 824 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 130 | Favourites: 0
Auction

07 March 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Contact
Sopocki Dom Aukcyjny (Sopot, Sztuka dawna)
ul. Bohaterów Monte Cassino 43
81-768 Sopot
+48 58 550 16 05
Opening hours
Monday
11:00 - 18:00
Tuesday
11:00 - 18:00
Wednesday
11:00 - 18:00
Thursday
11:00 - 18:00
Friday
11:00 - 18:00
Saturday
11:00 - 15:00
Sunday
Closed
Customers who bought the works of this artist also bought