Swinarski A.M. "Ararat". Komedia w trzech aktach. S.W. Czytelnik, Warszawa 1957, wyd. I, s. 112, w. 19,5 x 13 cm. Biblioteka Satyry. Ilustrowała Maja Berezowska. Okładkę projektował Jan Młodożeniec. Liczne przetarcia oprawy (w szczególności na grzbiecie), przybrudzone krawędzie kart. Książka czysta w środku, brak podpisów, pieczątek etc. Zob. też poz. 223, 224, 225.