Advanced search Advanced search
31

Aga PIETRZYKOWSKA, Lucky Day Pills, 2017 r.

add Your note

Aga PIETRZYKOWSKA (ur. 1978 r.)
Lucky Day Pills, 2017 r.
akryl na płótnie, 80 x 80 cm
sygnowany l. d. róg: ‘aga Pe.’

Artystka Interdyscyplinarna. Ilustratorka, malarka, graficzka, stylistka, specjalistka relacji międzykulturowych. Jest absolwentką Stosunków Międzykulturowych na wydziale Neofilologii UW oraz Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie, gdzie dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji u Prof. Zygmunta Januszewskiego (2008). Stypendystka MNiSW.Dzięki wsparciu Ambasady Polski w Portugalii, w marcu 2014 odbyła się wystawa prac artystki w Lizbonie. W czerwcu 2013 reprezentowała Polskę na IV Międzynarodowych Targach Sztuki - „ARTVILNUS’13” w Wilnie. Pretendowała do Nagrody Najlepszego Artysty Zagranicznego.

Pod kuratelą Kamy Zbolarskiej w Galerii (-1) PKOL w lipcu 2012 odbyła się wystawa, w której Pietrzykowska prezentowała cykle malarskie, które powstawały od 2009 r. Prace Agi Pietrzykowskiej prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych wraz z dziełami znakomitych artystów takich jak: Jan Tarasin, Tadeusz Dominik, Radosław Szaybo, Waldemar Świeży, Jan Sawka czy Krzysztof Penderecki (prace plastyczne „Cosmogony”, dyptyk -akwaforta - akwatinta z partytury 1971). Projektuje biżuterię unikatową - okolicznościową, sportową dla EURO2012 i jako pierwsza podjęła realizację autorskiej biżuterii lunarnej – adresowanej do astronautów, lunonautów i marzycieli; wystawiała w Muzeum Sportu w Warszawie i w Muzeum Sportu w Kijowie, Muzeum Plakatu, Legnickim SATYRYKONie, Starym Browarze w Poznaniu oraz na pokazach specjalistycznych.

Jej ilustracje publikowane są w międzynarodowych i ogólnopolskich magazynach, współpracuje również z wydawnictwami, dla których projektuje okładki książek i płyt (m.in. CLAM Magazine, Polityka, Bluszcz, Slow Magazyn, Lounge Magazyn, Wydawnictwo Dialog, PKOL). Współdziałała z Fundacją Polskich Projektantów, udzielała wsparcia artystycznego dla TVN24, Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego oraz SAS Institute. Stworzyła grupę artystyczną Cztery Kreski. Jest czlonkinią grupy STGU, współpracuje z artystami z OW ZPAP oraz Galerią FIBAK&GalleryStore i Saatchi Online. Działa w zespole kuratorskim (Love&Art CURATORS Zakochaj się w sztuce | Fall in love with art ). Ponad 150 prac Artystki znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in w USA, Australii, Niemczech, Portugalii, Ukrainie, Francji, Litwie czy Wielkiej Brytanii.

Auction
2 Abstraction Auction
01 May 2020 CEST/Warsaw
Start price
331 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 44 | Favourites: 1
Auction

NEXT - Aukcje Sztuki

2 Abstraction Auction
01 May 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  > 3 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
NEXT - Aukcje Sztuki
Contact
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515
Customers who bought the works of this artist also bought