MICKIEWICZ Adam - Konrad Wallenrod. Roman historique traduit du polonais d'A. Mickiewicz. Paris 1830. Gagniard. 16, s. [4], XI, [1], 163. opr. wsp. psk. złoc. z zach. okł. brosz.
Niewielki ślad zawilgocenia na początku, okł. brosz. nieco otarte. Pierwsze francuskie całościowe tłumaczenie poematu. Przekładu dokonał nieujawniony w druku H. Burgaud des Marets. Oprawa sygnowana piecz. na przedniej wyklejce "Lobstein - Laurenchet".