Advanced search Advanced search
10

Mira SKOCZEK-WOJNICKA, Dla Cezanna. Góra Saint Victoire 2, 2019 r.

add Your note

Mira SKOCZEK-WOJNICKA (ur. 1959 r., Kraków)
Dla Cezanna. Góra Saint Victoire 2, 2019 r.
olej na płótnie, 40 x 40 cm

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskała w 1984 roku w pracowni wklęsłodruku i litografii. W 1994 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie Konserwacji Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i SMTG. Brała udział w około 100 wystawach zbiorowych w tym kilkunastu indywidualnych. Uprawia: grafikę, malarstwo, rysunek i projektowanie graficzne.
Artystka w swoim malarstwie łączy realizm i abstrakcje. Na jej płótnach można zobaczyć samotne postaci na tle geometrycznych kształtów oraz podziałów. Przedstawione postaci są punktem wyjścia do rozważań na temat obrazu. Na obrazach pojawiają się często zamyślone kobiety, często odwrócone tyłem do widza. W cyklu portretów, artystka skupia się na twarzy, które stanowią swoiste studia psychologiczne. Obrazy Miry Skoczek-Wojnickiej są tajemnicze. Jednak artystka ułatwia drogę interpretacji tytułami.
Nagrody i wyróżnienia: - Grand Prix w konkursie "Najlepsza Grafika Miesiąca" (trzykrotnie) - Kraków;
- Nagroda „ Złota Rama” w Krakowie w konkursie „Mały obraz” (2000 i 2007); - Trzy nagrody w Premio Firenze (2002, 2004, 2007);- wyróżnienie w konkursie „Muzyka w malarstwie” - Tychy (2005);
- Wyróżnienie na Salonie Zimowym - Kraków (2006);- Finalistka 12th International Biennial Print & Drawing - Tajwan (2006);- Nagroda Grand Prix IV Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera (2011).

Auction
3 Spring Art Auction
22 May 2020 CEST/Warsaw
Start price
374 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 75 | Favourites: 0
Auction

NEXT - Aukcje Sztuki

3 Spring Art Auction
22 May 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  > 3 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
NEXT - Aukcje Sztuki
Contact
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515
Mira Skoczek-Wojnicka star
Customers who bought the works of this artist also bought