Paweł PORADA (ur. 1985 r. Rzeszów)
Subtelność, 2019 r.
olej na płótnie, 120 x 80 cm
sygnowany na odwrociu
Mieszka i tworzy w Belgii. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na którym uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza.
Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę. Główną tematyką obrazów są portrety, które w sposób niejednoznaczny zestawia z różnymi elementami. Inspiracje czerpie z obserwacji ludzi, ich zachowań, problemów, marzeń oraz codzienności. Artysta w swoich pracach łączy ze sobą mocne plamy oraz zdecydowane kształty. W malarstwie poszukuję prostoty i harmonii oraz indywidualnych wartości. Jego prace są w prywatnych miejscach w Polsce oraz zagranicą.