Advanced search Advanced search
17

Leszek Stańko (1924 Sosnowiec - 2011 Katowice), Zima w Zakopanem, 1997

add Your note
Additional fees: +5% / 3% Droit de suite
olej, tektura; 49,1 x 69 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. p. d.: LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 1997 R.
Estymacja 3 000 - 4 000
Proweniencja:
- zakup od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków

Górskie pejzaże to typowe motywy w twórczości artysty. Zachwyt szczególnie nad tatrzańską i beskidzką przyrodą inspirował malarza do pracy artystycznej, która podobnie jak w przypadku jego ojca, Michała Stańki, przyniosło mu rozpoznawalność. Pomimo powtarzalności motywu kompozycje artysty wymykają się banalnym schematom. Niezwykle dekoracyjny pejzaż warty jest uwagi kolekcjonerów.
Auction
XVIII Auction of Old and Contemporary Art
25 June 2020 CEST/Warsaw
Start price
449 EUR
Hammer price
530 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
449 EUR
Overbid
118%
Views: 214 | Favourites: 1
Auction

Polski Dom Aukcyjny

25 June 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Polski Dom Aukcyjny
Contact
Polski Dom Aukcyjny
ul. Batorego 2
31-135, Kraków
+48795060001
Opening hours
Monday
10:00 - 18:00
Tuesday
10:00 - 18:00
Wednesday
10:00 - 18:00
Thursday
10:00 - 18:00
Friday
10:00 - 18:00
Saturday
Closed
Sunday
Closed
Customers who bought the works of this artist also bought