Advanced search Advanced search
18

Mela Muter (Maria Melania Mutermilch) (1876 Warszawa - 1967 Paryż), Pejzaż z Prowansji (Awinion)

add Your note
Additional fees: +5% / 3% Droit de suite
olej, sklejka; 52 x 63 cm;
sygn. p. d.: MUTER;
na odwrocie:
- nalepka z opisem: 13057 Mela MUTER / HB 54 x 65 / Paysage de Provence;
- nalepki: Melle HUMBERT-VIGNOT / 2800 [ołówkiem] /1 cad réf 28 bis 12.F crème et bistre / (à échanger contre 1 cad. ḿ. réf. en 12. P chez elle / PAYE);
- nalepka: 174 Ac / 12 F 61 x 50 / Ref. 28 bis. paliné crème / et bistre;
- wyryta pieczęć z napisem: CONSERVATIVO OPERE D’ARTE TORINO RESTAURC [?];
- wyryty napis: E. Bouche [w prostokącie];
- na krośnie napis: 13057 MUTER Mela 6;
- na krośnie tabliczka: 13057 MUTER oraz napis (częściowo czytelny): 12-/76;
- oznaczenie: 72 [w kole] xy [?]
Estymacja 400 000 - 500 000
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

Pejzaże Meli Muter przedstawiające widoki z południa Francji, Bretanii czy Hiszpanii wypełnia soczysta paleta barw. Wyrazista faktura kompozycji, odważne zestawienia kolorów czy umiejętne operowanie światłem sprawiają, że tematyka ta stała się rozpoznawalna w twórczości artystki. Na twórczość Meli Muter miały wpływ znaczące osobistości tamtego czasu. Inspirowała się malarstwem Paula Cézanne’a, Władysława Ślewińskiego, Edouarda Vuillarda czy Vincenta van Gogha. Oferowany obraz stanowi kwintesencję sugestywnego spojrzenia artystki na pejzaż. Piękno krajobrazów namalowanych przez Muter tkwi m. in. w pełnym ekspresji sposobie kładzenia farby. Kompozycje artystki oddają głębię przestrzeni, a jednocześnie wrażliwość na niuanse kolorystyczne. Sygnowany widok z Prowansji to dekoracyjny przykład popularnego motywu.
Auction
XVIII Auction of Old and Contemporary Art
25 June 2020 CEST/Warsaw
Start price
67 416 EUR
Hammer price
90 157 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
76 404 EUR
Overbid
134%
Views: 238 | Favourites: 1
Auction

Polski Dom Aukcyjny

25 June 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Polski Dom Aukcyjny
Contact
Polski Dom Aukcyjny
ul. Batorego 2
31-135, Kraków
+48795060001
Opening hours
Monday
10:00 - 18:00
Tuesday
10:00 - 18:00
Wednesday
10:00 - 18:00
Thursday
10:00 - 18:00
Friday
10:00 - 18:00
Saturday
Closed
Sunday
Closed
Customers who bought the works of this artist also bought