Advanced search Advanced search
372

add Your note
BIBLIOTEKA Pisarzy Polskich: (T. 1) Garczyński, Stefan - Poezye. (T. 2-5) Słowacki, Juliusz - Pisma. (T. 6) Gordon, Jakub - Obrazki caryzmu: pamiętniki. (T. 7) Borkowski, Karol - Pamiętnik historyczny o wyprawie partyzanckiej do Polski w roku 1833. (T. 8-12) Mickiewicz, Adam - Pisma. (T. 13-20) Czajkowski, Michał - Pisma. (T. 21) Norwid, Cyprian - Poezye. (T. 22) Siemieński, Lucjan - Poezye. (T. 23-25) Krasiński, Zygmunt - Poezje. (T. 26) Gosławski, Maurycy - Poezye. (T. 27) Zienkowicz, Leon - Wieczory Lacha z Lachów czyli opowiadania przy kominku starego literata polskiego. (T. 28-31) Wizerunki polityczne dziejów państwa polskiego. (T. 32) Czajkowski, Michał - Pisma. (T. 33) Gordon, Jakub - Sołdat czyli sześć lat w Orenburgu i Uralsku. (T. 34) Gordon, Jakub - Kaukaz czyli ostatnie dni Szamyla : powieść historyczna. (T. 35) Heltman, Wiktor - Demokracya polska na emigracyi. (T. 36) Zmorski, Roman - Poezye. (T. 37) Hoffmannowa, Klementyna - Jan Kochanowski w Czarnolesie: obrazy z końca szesnastego wieku. (T. 38-39) Witwicki, Stefan - Wieczory pielgrzyma: rozmaitości moralne, literackie i polityczne. (T. 40-41) Giller, Agaton - Podróż więźnia etapami do Syberyi w roku 1854. (T. 42-43) Ujejski, Kornel - Poezje. (T. 44) Jabłoński, Adolf - Dziesięć lat niewoli moskiewskiej / napisał Jasieńczyk. (T. 45-47) Giller, Agaton - Opisanie zabajkalskiej krainy w Syberyi. (T. 48) Gordon, Jakub - Podróż do Nowego Orleanu. (T. 49) Zacharjasiewicz, Jan - Na kresach: powieść z naszych czasów. (T. 50-51) Zienkowicz, Leon - Wizerunki polityczne literatury polskiej. (T. 52) Gaszyński, Konstanty - Poezje. (T. 53) Rzewuski, Henryk - Pamiątki pana Seweryna Soplicy. (T. 54) Niemcewicz, Julian Ursyn - Pamiętniki czasów moich. (T. 55-58) Chojecki, Edmund - Alkhadar: ustęp z dziejów ojców naszych. (T. 59) Mickiewicz, Adam - Pisma pośmiertne. (T. 60-61) Goszczyński, Seweryn - Dzieła. (T. 62) Olizar, Narcyz - Pamiętniki. (T. 63) Gordon, Jakub - Gdy się było młodym: wspomnienia z podróży po szerokim świecie. (T. 64-65) Czajkowski, Michał - Pisma. (T. 66-67) Zacharjasiewicz, Jan - Święty Jur. Jarema. [T. 68] Bełza, Władysław - Poezje. (T. 69) Gaszyński, Konstanty - Pisma prozaiczne. (T. 70) Kozubowski, Feliks - Rozgrzeszeni: obrazek z życia wygnańców. (T. 71-72) Wrotnowski, Feliks - Historja powstania w 1831 roku na Wołyniu, Podolu, Ukrainie, Żmudzi i Litwie. (T. 73) Czyński, Jan - Cesarzewicz Konstanty i Joanna Grudzińska czyli jakubini polscy. (T. 74-75) Krupski, Stanisław - Luźne karty pamiętnika zbiega z Sybiru / przez X. Purk. (T. 76-77) Witwicki, Stefan - Zbiór pism pomniejszych. (T. 78) Urbański, Aureli - Utwory po- etyczne. (T. 79) Czajkowski, Michał - Pisma. (T. 80-81) Gorecki, Antoni - Pisma. Lipsk 1863-1901, F. A. Brockhaus. 18 cm, opr. wyd.: pł. bordowe z tłoczeniami i złoceniami na grzbietach.
Komplet wydawniczy w jednolitej opr. Ważna seria, wielce zasłużona dla kultury pol. i podtrzymywania ducha narodowego, ukazywała się w Lipsku na przestrzeni kilkudziesięciu lat, przeznaczona przede wszystkim do rozpowszechniania w kraju. Zawiera głównie utwory literatury pięknej, zwłaszcza pisarzy romantycznych, pamiętniki i wspomnienia, poza tym pisma historycznoliterackie i publicystyczne, większość z nich ukazała się w latach 60 i 70-tych XIX w., objętość poszczególnych t. liczy od 200 do 380 s., często były to pierwsze wyd., wśród nich pierwsze i jedyne za życia wyd. „Poezji” C. Norwida (doskonale zachowane w oferowanym zbiorze). W t. 23 brak k. przedtyt. i ubytek k. tyt. (bez szkody dla tekstu), piecz. (identyczna jak w t. 24-25), t. 31 ze śladami zawilgocenia okł., t. 43 z ubytkiem dolnego rogu k. przedtyt., w t. 45 prywatna piecz., w t. 80 brak części przedniej wyklejki, w kilku t. niewielkie ślady zawilgoceń i sfałdowania k., poza tym stany dobre i bardzo dobre! Rzadkość w komplecie.
Auction
Auction 49
05 December 2020 CET/Warsaw
Start price
1 570 EUR
Hammer price
1 726 EUR
Overbid
110%
Views: 141 | Favourites: 6
Auction

Bydgoski Antykwariat Naukowy

Auction 49
05 December 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Bydgoski Antykwariat Naukowy
Contact
Bydgoski Antykwariat Naukowy Wiesław Dreas
Stary Rynek 3
85-105 Bydgoszcz
+48 52 322 19 77