DIETLAB, Dieter (XIX w.) - „Kossynier = Sensenträger”. [1831?], w Warszawie u K. I. Magnus. Litografia ręcznie kolor. akwarelą, sygn. na kamieniu na dolnej krawędzi kompozycji, na arkuszu 44x29 cm.
Pod tyt. czterowiersz w jęz. pol. i niem.: „Tnie chwacko tęga kosa / Nią wrogom utrzem nosa: / Hey bracia! w imie Boże! / Bóg nam dopomoże”. Zakład litograficzny Karola Magnusa działał w Warszawie od 1828 r. Stan bardzo dobry. Gocel poz. 753.