[LITWA, chrzest] Biskup wileński Andrzej Wasiło (zm. 1398) przy chrzcielnicy (chrzest Litwy w 1388 r.); XVI/XVII w. Drzeworyt. 7x7,5 cm (ramka).
Franciszkanin Andrzej Wasiło (Andrzej herbu Jastrzębiec, Andrzej z Krakowa, Andrzej Polak) był misjonarzem na Litwie oraz pierwszym biskupem wileńskim. Grafika z „Kosmografii” Sebastiana Münstera (1488-1552), która ukazywała się w latach 1544-1628. Grafika zdublowana.