porcelana, farby naszkliwne, mała szczerba przy krawędzi kołnierza, wyszczerbienie obręczy dennej na długości ok. 4 cm, przetarcia malatury w lustrze;
wys. ok. 4,2 cm, średn. 30,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. wiedeńska tarcza opaskowa, wyciski 3, 0 przy obręczy dennej, wiśniowe: 18 (cyfra malarza kwiatów).
Wiedeń, 4. ćw. XVIII w.
Półmisek serwisowy, okrągły, z reliefem wokół kołnierza, schodzącym do lustra; w lustrze kompozycja z dwiema buraczkowymi różami i pierzastym makiem, wokół kołnierza cztery gałązki kwiatowe i drobne listki na skazach. Półmisek w oprawie do zawieszania.