Advanced search Advanced search
42

Józef Wilkoń (1930)

add Your note

"Skacząca kozica" wymiary:32,5x46cm,akwarela,gwasz,sygnowana JWilkoń

Józef Wilkoń studiował od 1950 historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim (dyplom 1954) i malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Adama Marczyńskiego (dyplom 1955). Od 1957 specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i grafiki książkowej. Współpracuje z wieloma wydawnictwami w kraju, m. in. z Naszą Księgarnią, Czytelnikiem, KAW-em, Interpressem, a od 1963 także z wydawnictwami zagranicznymi, jak: Flammarion (Paryż), Middelhauve Verlag (Kolonia), Loewes Verlag (Bayreuth), Kinderbuchverlag (Berlin), Boehem Press (Zurich), Green Peace Publishers (Tokio). Po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce artysta zaprzestał współpracy z wydawnictwami krajowymi, publikując odtąd wyłącznie za granicą. Jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej nagradzanych polskich ilustratorów. Wykształcił własny styl bazujący na niezwykłej wyobraźni i posłusznych jej umiejętnościach malarskich. Stosuje szeroko rozlaną plamę skontrastowaną z graficzną kreską.

Auction
Auction of Works on Paper
20 September 2020 CEST/Warsaw
Start price
1 088 EUR
Hammer price
1 284 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
1 088 EUR
Overbid
118%
Views: 207 | Favourites: 0
Auction

Galeria Akwarium

Auction of Works on Paper
20 September 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
Not less than 0 PLN for this lot
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Galeria Akwarium
Contact
Galeria Akwarium
ul. 10 Lutego 11
81-366 Gdynia
+48601526111