KOŹMIAN Kajetan - Pamiętniki ... obejmujące wspomnienia od roku 1780 do roku 1815. Oddz.1-2. Poznań 1858. Nakł. J. K. Żupańskiego. 8, s. XXII, [2], 345; [4], 440. opr. nieco późn. psk.
[oraz] tenże – Pamiętniki obejmujące wspomnienia od roku 1815. Oddz. 3 i ostatni. Kraków 1865. Druk. "Czasu". 8, s. [8], 626, tabl. 1. opr. nieco późn. psk.
Maliszewski 692, 1234. Wyraźne otarcia okł., niewielki ubytek grzbietu t. 2, brak kart przedtyt., miejscami zaplamienia, podklejone ubytki prawego marginesu (z niewielką szkodą dla tekstu) kilkudziesięciu pierwszych kart t. 3. Podpisy własn. "Pamiętniki" ukazały się pośmiertnie i stanowią "najbardziej wartościowe dzieło jego [autora] życia [...]. Zawarta w nich historia kilku pokoleń, jasność stylu, niepospolita siła plastyki tworzą z nich cenny dokument cywilizacji i obyczajów społeczeństwa" (PSB). Rzadkie w komplecie.