Advanced search Advanced search
4

Stanisław Czajkowski(1878-1954)

add Your note

"Pejzaż wiejski" , 30x36 cm ,olej na drewnianej desce malarskiej ,sygnowany w prawym dolnym rogu St. Czajkowski ,oprawiony w grubą drewnianą ramę

Stanisław Czajkowski (Warszawa 1878 - Sandomierz 1954)- młodszy brat malarza Józefa Czajkowskiego, naukę malarstwa rozpoczął u Wojciecha Gersona w Warszawie. Później, w latach 1896-1903 i 1906/1907, kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego, a następnie w Akademii monachijskiej (1903) i w paryskiej Académie Julian (1904-1906). Po studiach podróżował do Włoch, a powróciwszy do kraju odbywał liczne wycieczki malarskie po kraju, wyjeżdżając m.in. na Ukrainę. Lata 1914-1918 spędził w Holandii; malowane tam pejzaże prezentował na indywidualnych wystawach w Hadze, Amsterdamie i Rotterdamie. Po I wojnie światowej, jako asystent Tadeusza Pruszkowskiego, prowadził zajęcia plenerowe ze studentami warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a w roku 1950 został profesorem tej uczelni. Był przede wszystkim pejzażystą, malował także rodzajowe sceny wiejskie i małomiasteczkowe.

Auction
Contemporary Art Auction
18 October 2020 CEST/Warsaw
Start price
655 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 158 | Favourites: 0
Auction

Galeria Akwarium

Contemporary Art Auction
18 October 2020 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Galeria Akwarium
Contact
Galeria Akwarium
ul. 10 Lutego 11
81-366 Gdynia
+48601526111