biskwit; wys. 70 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm;
sygn. z boku, na plincie: Deschamps, z przodu na podstawie napis: REVELATION;
Francja, 4. ćw. XX w.
Przedstawienie bosej kobiety siedzącej na skale z głową skierowaną w stronę dwóch, walczących ze sobą o pożywienie ptaków. Twarz postaci o łagodnych rysach z włosami upiętymi w kok, z kokardą na szyi oraz w sukni sięgającej do kostek. Lewa ręka młodej kobiety opuszczona w stronę ptaków, prawa skierowana ku górze, zgięta w łokciu. Figura kobiety umieszczona na postumencie, na planie zbliżonym do podkowy, zamkniętym od frontu półokrągłym występem z napisem REVELATION. (Uszczerbki podstawy).