Advanced search Advanced search
36

Jan Brodziak, Przenikanie

add Your note
100x60cm
akryl/płótno
2019r

Polski artysta malarz i grafik, zamieszkały w Warszawie. W 1975 roku uzyskał dyplom na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. T. Dominika. Dodatkowo uzyskał specjalizację z tkaniny artystycznej w pracowni prof. W. Sadley'a. Zdobył nagrodę w konkursie na rozwiązanie architektoniczno-rzeźbiarskie kwatery powstańczej Zgrupowania AK „Żywiciel” na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach, jako autor projektu pomnika, który następnie został zrealizowany w ramach większego założenia opracowanego w zespole pod kierunkiem arch. Czesława Bieleckiego. Zdobył pierwszą nagrodę i wyróżnienia w konkursie malarskim "Jesień Cztery Pory Roku" w Szczecinku oraz nagrodę w konkursie im. Bolesława Biegasa. Ma w swoim dorobku projekty i realizacje form przestrzennych i grafiki użytkowej. W latach 80-tych pełnił funkcję naczelnego plastyka Biłgoraja. Od 2001 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem, który traktuje jako „metajęzyk w wyrażaniu relacji natura -człowiek - cywilizacja”. Uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych (m.in. Paryż, Londyn, Werona, Mediolan). Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach na całym świecie. Jest czynnym członkiem ZPAP i Grupy Twórczej "Symfonia". W 2018 roku otrzymał odznakę honorową MKiDN "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Twórczość Jana Brodziaka nie poddaje się łatwym analizom, bowiem opowiadana jest językiem wrażeń, a te bywają trudne do zwerbalizowania. - Nie wymyślam tego, co tworzę, ale zdaję się na intuicję - wyznaje twórca. - Mam potrzebę działania, w taki a nie inny sposób, więc siadam do sztalug, i "to" coś ze mnie spływa. Sprawia mi to ogromną frajdę, ale i bywa pewnego rodzaju antidotum na rzeczywistość, w jakiej żyję. Moja twórczość jest tworzona i odbierana za pomocą zmysłów, a nie rozumu. Nie umiem o tym mówić - dodaje artysta na koniec.
Auction
Art auction
08 November 2020 CET/Warsaw
Start price
571 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 111 | Favourites: 0
Auction

Galeria Orthwein

Art auction
08 November 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
0.00%
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Galeria Orthwein
Contact
Galeria Katerina Orthwein
ul. Piekarska 5 / 20
00-264 Warszawa
+48 691 589 448
See similar

Kusyak Ivan

timer 14 days

Kusyak Ivan

timer 14 days

Kusyak Ivan

timer 14 days

Kusyak Ivan

timer 14 days

Kusyak Ivan

timer 14 days
Jan Brodziak star