Advanced search Advanced search
59

Adam Piotr RUTKOWSKI, P - 32 z cyklu Kosmiczne płótna, 2020 r.

add Your note

Adam Piotr RUTKOWSKI (ur. 1973 r., Płock)
P - 32 z cyklu Kosmiczne płótna, 2020 r.
olej na płótnie, 80 x 80 cm
sygnowany p. d. róg: ‘A. Rutkowski’
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Adam Piotr Rutkowski| Z cyklu: Kosmiczne płótna – P – 32. 2020 | 80 x 80 | olej na płótnie’

Artysta malarz i architekt krajobrazu. Twórca autorskich projektów artystycznych, organizator i kurator wystaw i plenerów malarskich. Absolwent malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (2013).  Dyplom w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego obronił z wynikiem bardzo dobrym z wyróżnieniem. Ważnym pedagogiem w procesie kształtowania jego postawy twórczej był również prof. Jan Rylke, u którego studiował rysunek i malarstwo w latach 1994-1999.
Prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, członek OW ZPAP i OW SARP. Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Warszawski Pejzaż”, zorganizowanego przez Fundację Sztuki Polskiej Art Gersonica w ramach projektu "Warszawa. Miasto sztuki. Miasto artystów" w 2014 roku oraz laureat Nagrody Internautów na 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień" 2015.  W swoim dorobku artystycznym ma udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Tworzy w kilku technikach malarskich, a jego ulubioną jest olej na płótnie. Tworząc - poszukuje i eksperymentuje. Prace artysty znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie.  Mieszka i tworzy w Ząbkach pod Warszawą.

Ważniejsze wystawy indywidualne i  zbiorowe:
2020 – Galeria Sztuki Synagoga w Barczewie
2020 - Ośrodek Edukacyjno - Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" w    Chmielniku
2019 - Galeria BWA w Skierniewicach
2019 - Pałac Walewskich w Walewicach
2019 - Sala Lustrzana Pałacu Zamoyskich w Warszawie
2019 - Wystawa indywidualna „Barwy emocji” w ramach Nocy Muzeów, Magazyn Sztuk w Warszawie
2019 - Wystawy w ramach projektów Power of Art Niebieski i Power of Art Zielony, Koneser, Warszawa
2018 - Wystawa indywidualna „Koloryty przestrzeni”, CJNJ Galeria w Warszawie
2017 – Galeria Arte Hotel w Zamościu
2017 - Krajowa Izba Gospodarcza w Warszawie
2017 - Galeria Stalowa w Warszawie
2016 - Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
2016 - Wystawa indywidualna „Tela cosmica”, Galeria Villa di Papiano, Lamporecchio, Italy
2016 - Wystawa indywidualna „Figuratywizm i abstrakcja”, Galeria MOK w Ząbkach
2015 - Wystawa ”Bielska Jesień”, Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej
2015 - Wystawa indywidualna „Szukając…” w Galerii Stowarzyszenia Twórczego Pasja w Chełmie
2015 - Galeria Prom Kultury Saska Kępa w Warszawie
2015 - Wystawa indywidualna „Idę, szukam, dążę do…”  Galeria Art Loch w Kazimierzu Dolnym
2014 - Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie
2014 - Galeria Lufcik Domu Artysty Plastyka w Warszawie

Auction
2nd Autumn Art Auction
06 November 2020 CET/Warsaw
Start price
263 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 133 | Favourites: 1
Auction

NEXT - Aukcje Sztuki

2nd Autumn Art Auction
06 November 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  > 3 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
NEXT - Aukcje Sztuki
Contact
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515
Customers who bought the works of this artist also bought