Olej, pilśnia; 42 x 46 cm
Sygnowany J. P. Janowski / 76 r
Sygnowany, opisany na odwrocie
Janusz Paweł JANOWSKI
1902 Warszawa - 1982 Warszawa
Malarz. Studiował od 1918 na krakowskiej ASP u Mehoffera, potem na Akademii warszawskiej. W 1925 r. odbył podróż studyjna do Włoch, Francji, Holandii Anglii i Niemczech. Tworzył głównie portrety. Rzadziej pejzaże i martwe natury. Malował czytelnie, z duża swobodą techniczną.
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 2500 - 2800
◙ droit de suite