porcelana, kobalt podszkliwny, uszka klejone, uzupełniane;
wys. 8 cm, dł. 22,5 cm, szer. 11,5 cm (z uszkami 17,5 cm);
sygn. kob. podszkl. berło, przy wewnętrznej obręczy dennej kobaltem: W.
Berlin, XVIII/XIX w.
Sosjerka podłużna, łódkowa na profilowanej owalnej stopce, z bokami wyciągniętymi w dwa wylewy, z rocaillowymi roślinnymi uszkami dostawionymi pośrodku dłuższych boków. Na bokach powtórzony dwukrotnie motyw Zwiebelmuster, wokół zewnętrznych krawędzi szlak listwy z falistym ornamentem roślinnym.