fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe (niskiego ognia), oprawa cynowa;
wys. 22,8 cm, średn. podstawy 12 cm;
na pokrywie cynowej punce konwisarskie:
1) zbrojne ramię i litery AGS,
2) tarcza herbowa z orłem, niżej SPROTTAU,
sygnatury fajansu ukryte (?) pod oprawą cynową.
Śląsk, fabryka fajansu w Prószkowie Śląskim (1763-1853)?, kon. XVIII w., oprawa cynowa - Szprotawa ok. 1797.
Kufel cylindryczny z dekoracją kwiatową - kompozycja z malinową różą, niezapominajkami i prymulkami oraz trzy rzuty barwnych kwiatków. Oprawa cynowa podstawy i pokrywy z dźwigienką połączone listwą wzdłuż ucha; na pokrywie monogram SL i data 1797, ryta niestarannie data 1891 (dodana później).