Advanced search Advanced search
622

Lustro kryształowe, w ramie porcelanowej z dekoracją kwiatową, ptaszkami i puttami

add Your note
Estimations: 3 091 - 3 532 EUR
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, szkło kryształowe, drewniany podkład lakierowany czarno;
72,5 x 42,5 cm; sygnatury - ukryte pod drewnianą oprawą - podkładem?
Niemcy, Drezno Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme (zał. 1872) ?, XIX/XX w. - pocz. XX w.
Lustro kryształowe, fazowane przy krawędziach, na planie stojącego prostokąta o wykroju wielobocznym, w porcelanowej ramie powtarzającej wykrój zwierciadła, złożonej z odcinków montowanych na drewnianym podkładzie. Listwy ramy z plastyczną dekoracją muszlowymi rocaillami, gałązkami kwiatowymi, dwoma ptaszkami na gałązce umieszczonymi z dwu stron w połowie wysokości ramy, figurkami dwu półnagich puttów siedzących swobodnie w dolnych narożach i dwoma uskrzydlonymi ulatującymi puttami z kwiatkami w dłoniach, umieszczonymi symetrycznie w zwieńczeniu ramy, poniżej kwiatowej korony, nad ażurem z lustrzaną tafelką ujętym w kwiatowe gałązki. Dekoracja w tonacji niebiesko- granatowej, ze złoceniami, putta i ptaszki w barwnej pastelowej tonacji.
Najprawdopodobniej luksusowy wyrób wytwórni znanej z galanterii oświetleniowej (żyrandole, świeczniki, kinkiety), luster, konsoli i aplik, nawiązujących do stylistyki wyrobów miśnieńskich.
Auction
277 Early Art Auction
18 November 2020 CET/Warsaw
Start price
2 870 EUR
Estimations
3 091 - 3 532 EUR
Hammer price
Item is not available any more
Views: 18 | Favourites: 0
Auction

Rempex

277 Early Art Auction
18 November 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Rempex
Contact
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Opening hours
Monday
11:00 - 19:00
Tuesday
11:00 - 19:00
Wednesday
11:00 - 19:00
Thursday
11:00 - 19:00
Friday
11:00 - 19:00
Saturday
Closed
Sunday
Closed
See similar