Advanced search Advanced search
1021

Michał Elwiro ANDRIOLLI (1836-1893), Bohaterki poezyi polskiej

add Your note
Warszawa, 1880 r. Nakład i druk Salomona Lewentala, 37 x 28 cm, oprawa płótno z epoki, tłoczona i złocona tytulatura na licu, zawiera 12 całostronicowych drzeworytów na oddzielnych tablicach, w tym powtórzony dwa razy frontyspis. Wszystkie - z wyjątkiem: Maria i Miecznik A.Malczewskiego - wykonane przez jednego z najlepszych ksylografów XIX wieku, Edwarda Gorazdowskiego. Maria i Miecznik rytował Jan Holewiński. Wszystkie grafiki sygnowane na płycie przez autora kompozycji "Andriolli" oraz drzeworytników. Każda grafika
poprzedzona opisem kompozycji oraz fragmentami tekstów, do których odnoszą się poszczególne ilustracje, m.in. Lila Weneda, Balladyna, Grażyna, Aldona z "Konrada Wallenroda", Zosia z "Dziadów".
Stan zachowania: niewielkie zabrudzenia, nieznaczne przetarcia i zaplamienia oprawy, poza tym stan bardzo dobry.
Lit.: A. Banach, Polska książka ilustrowana 1800 - 1900, Kraków - Wydawnictwo Literackie - 1959, s. 452, poz. 768
Auction
235 Auction of Works of Art and Antiques
16 November 2016 CET/Warsaw
Start price
255 EUR
Hammer price
Item is not available any more
Views: 224 | Favourites: 0
Auction

Rempex

16 November 2016 CET/Warsaw
Lots bidding

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Rempex
Contact
Dom Aukcyjny Rempex (Sztuka dawna)
ul. Karowa 31
00-324 Warszawa
+48 669 222 259
Opening hours
Monday
11:00 - 19:00
Tuesday
11:00 - 19:00
Wednesday
11:00 - 19:00
Thursday
11:00 - 19:00
Friday
11:00 - 19:00
Saturday
Closed
Sunday
Closed