Advanced search Advanced search
4

BRZYSZCZYK SYLWIA, Roztopy, 2020

add Your note

Olej płótno, 120x120, sygn.tył 'Brzyszczyk | Roztopy | 2020'

Urodzona w 1995 r. w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom obroniła w pracowni prof. Adama Brinckena w 2019 r. Zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem, fotografią eksperymentalną. Brała udział w licznych wystawach w Polsce (Kraków, Rzeszów, Warszawa, Zakopane, Sandomierz, Radom) i za granicą (Francja, Węgry, Łotwa). Nagradzana i wyróżniana w konkursach (m.in. I Nagroda Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa 2019, Nagroda w międzynarodowym konkursie NOTO 2018, I Nagroda w konkursie Call4Arts 2018).

"Jestem opowiadaczką historii. Bywam pozornym wiem i pozornym jestem. Zadaję pytania. Manewruję sugestiami. Swoje fascynacje przekładam na oczekiwania. W przedstawieniach ciała, portretach porzucam nijakość na rzecz inności. Pojmuję piękno w nowy sposób, znajdując je w ciałach widocznie doświadczonych lub żywo doświadczających. Opowiadając o kobiecie, mówię o człowieczeństwie. Dająca życie jest początkiem wszystkiego. Matką tego, co stworzone przez człowieka, jednocześnie tego, co przez człowieka zniszczone. Jest zatem nie tyle fizycznością, co alegorią wszech-początku i wszech-końca. Cóż może być bliższe człowiekowi niż on sam? Z drugiej strony wciąż pozostajemy dla siebie tajemnicą. Cóż może być w końcu piękniejszego niż ludzkie ciało — nacechowane przemijalnością, walczące z czasem, zmagające się ze śmiertelnością. Dające i odbierające życie."

Auction
5th Galician Contemporary Art Auction
10 December 2020 CET/Warsaw
Start price
336 EUR
Hammer price
386 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
336 EUR
Overbid
115%
Views: 114 | Favourites: 0
Auction

Art Agenda Nova

10 December 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  15 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Art Agenda Nova
Contact
Art Agenda Nova
ul. Batorego 2 / 7
31-135 Kraków
+48 12 222 50 53
Opening hours
Monday
Opened
Tuesday
Opened
Wednesday
Opened
Thursday
Opened
Friday
Opened
Saturday
Closed
Sunday
Closed
Customers who bought the works of this artist also bought