fajans szkliwiony, ręcznie malowany; średnica: 30 cm;
sygn: Zakł. Fajansu / WŁOCŁAWEK / Rewol. 1905 ;
proj. formy: Jan Sowiński, Zakłady Fajansu "Włocławek" we Włocławku, lata 60. XX w.