Wazon Steatyt
Steatyt Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych, Katowice, lata 60. XX w.;
porcelana, złocenia;
wys. 29,5 cm., szerokość wlewu: 13 cm;
sygnatura: STEATYT | ZB | KATOWICE
wazon w innej malaturze znajduje się w zbiorach Muzeum Historii Katowic;
literatura: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław 2015 s. 46.