Serwis Ćmielów
Polska, Ćmielów, lata 60./70. XX w.
składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i 6 filiżanek ze spodkami; naczynia o lekko konicznych czaszach, zielone, ze złoceniami uszek, guzikowych uchwytów i krawędzi;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wym.: dzbanek - wys. 20,5 cm, cukiernica - wys. 8 cm, szer. 14 cm; mlecznik - wys. 9 cm; filiżanka - wys. 6,8 cm, średn. 7,6 cm; spodek - wys. 1,8 cm, średn. 13,2 cm;
sygn. żółtawym, lekko opalizującym lub zielonym drukiem: Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELóW/ M A D E/ IN POLAND; cztery filiżanki tylko z literą E lub B.