drewno, złocenie płatkowe i pozłota; snycerka; wys. 114 cm, podstawa 32 x 32 cm; średnica górnego blatu 25,7 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Podstawa w formie kwadratowej plinty o ściętych narożach. Trzon w kształcie kanelowanej, złoconej kolumny; wokół bazy zdobiony snycersko wieniec laurowy przepasany złotą wstęgą. U dołu kanelury na przemian gładkie lub wypełnione złoconym półwałkiem zwieńczonym motywem kampanuli.