Advanced search Advanced search
119

Rafał Olbiński, Rozmowa kontrolowana

add Your note
Additional fees: +5% / 3% Droit de suite
akryl/płótno, 76,5 x 51 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: 'Olbiński'
pochodzenie: kolekcja prywatna; obraz zakupiony bezpośrednio od artysty
malarz, grafik, ilustrator, twórca plakatów, scenograf. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 1969 roku, w pracowni prof. Zachwatowicza i prof. Piaścika. Na początku lat 80. wyjechał do Paryża, a następnie do Stanów Zjednoczonych. W 1985 roku rozpoczął pracę jako wykładowca nowojorskiej School of Visual Arts. Olbiński regularnie współpracuje z czasopismami Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker, do których wykonuje plakaty i ilustracje. O jego obrazy zabiegają kolekcjonerzy z całego świata m.in. z Japonii, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych. Alegoryczna twórczość Olbińskiego porównywana jest często z surrealistyczną stylistyką Rene Magritte’a, bądź realizmem magicznym Balthusa. Artysta kreuje świat daleki od rzeczywistego, pełen metafor i znaczeń, motywów zestawionych ze sobą w zaskakujący sposób. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagródbm.in. Prix Savignac w Paryżu (1994), pierwszej nagrody w konkursie "New York City Capital of the World" (1995), nagrody Stephana Dohanosa (1996), nagrody Premio Divina Guilia (2002), czy złotego medalu Gloria Artist od Prezydenta Polski (2006). Jego prace znajdują się w galeriach i muzeach na całym świecie m.in. w The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congres w Waszyngtonie, czy Suntory Museum w Osace.
Auction
2nd Jewelry and Art Auction
11 October 2017 CEST/Warsaw
Start price
5 140 EUR
Views: 299 | Favourites: 2
Auction

Panorama

2nd Jewelry and Art Auction
11 October 2017 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
14.76%
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Panorama
Contact
Dom Aukcyjny Panorama
Al. Witosa 31 / 122
00-710 Warszawa
+48500545550
Customers who bought the works of this artist also bought