fajans, szkliwo cynowe, kobalt; drobne szczerby wokół podstawy i krawędzi;
wys. 42,5 cm; sygn. kobaltem podszkl.: VDuijn
Holandia, Delft - warsztat De Porceleyne Schotel ( Porcelanowy półmisek), okres Johannesa van Duijna (1763-1774) ? - naśladownictwo z XIX w.
Wazon o przekroju 8-dzielnym, kanelowany na całej wysokości brzuśca i wybrzuszonej szyjki z rozchyloną, 8-dzielną krawędzią.
Pokryty stylizowaną dekoracją gałązką kwiatową na tle z motywem drobnych rozetek z czterech kropek; wokół podstawy, nasady szyjki i krawędzi wylewu -szlaki lancetowatych liści, wokół górnej części brzuśca - szlak liściastego lambrekinu z motywami spirali. Charakter dekoracji i krój liter sygnatury wskazują na naśladownictwo znanego warsztatu z okresu właściciela - J. van Duijna.