akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: T. Kwiatkowski.
Lit.: Aleksandra Melbechowska-Luty, Teofil Kwiatkowski 1809-1891, Ossolineum, Wrocław … 1966, kat. poz. 278, s. 168, il. 65