Advanced search Advanced search
10

KUROPATNICKI- WIADOMOŚĆ O KLEYNOCIE SZLACHECKIM cz.1-4 wyd.1789

add Your note

KUROPATNICKI Ewaryst Andrzej (1734-1788)

WIADOMOŚĆ O KLEYNOCIE SZLACHECKIM

oraz herbach domów szlacheckich w Koronie Polskiey, i Wielkim Xięstwie Litewskim,

tudzież w przyległych Prowincyach z Ksiąg Paprockiego, Okolskiego, Potockiego, Rzączyńskiego, Niesieckiego, Dunczewskiego, Chmielowskiego,

oraz z Aktu Elekcyi Króla JMci Polskiego Stanisława Augusta,

jako też z Aktów Konfederacyi na seymie Convocationis 1764.

zaczętey, a w roku 1766. rozwiązaney, tudzież z Konstytucyi innych Seymów za teraźnieyszego Panowania odprawionych.

Warszawa: M.Gröll, 1789 ,str. XIV, 82, 128, 60, 45, [3], format 15,5x19,5 cm,

Dzieło podzielone na cztery części. Cz. I zawiera traktat wyjęty z księgi „Heraldica” Józefa Aleksandra Jabłonowskiego z 1752 r.; cz. II obejmuje zbiór nazwisk domów szlacheckich z ich herbami w Koronie Polskiej i Wielkim Księstwie Litewskim, tudzież w przyległych prowincjach. Cz. III: zawiera opisy herbów; natomiast cz. IV chronologię królów i książąt Polski i Litwy.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA WSPÓŁCZESNA, NA GRZBIECIE WYPUKŁE ZWIĘZY, TŁOCZENIA I ZŁOCONA TYTULATURA, NA OKŁADKACH STYLIZOWANE NA EPOKĘ ŚLEPE TŁOCZENIA. OBCIĘCIA KART BARWIONE.

Stan: ślady dawnych zaplamień i zabrudzeń bloku, oprawa w stanie BDB

Auction
II Auction of books and old prints
14 April 2018 CEST/Warsaw
Start price
831 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 82 | Favourites: 0
Auction

Antykwariat Sobieski

14 April 2018 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antykwariat Sobieski
Contact
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993