Advanced search Advanced search
9

KONSTYTUCYE seymu ordynaryinego warszawskiego roku 1776

add Your note

od dnia 26 sierpnia aż do dnia 31 października pod węzłem konfederacyi generalney oboyga narodów agituiącego się.

W‑wa 1776. W Druk. J. K. MCI y Reczyposp. u XX. Sch. Piarum, str.73, rejestr [4], skł. tabella expensy koronney; (zarazem: ) Konstytucye Wielkiego Xięstwa Litewskiego str.17, rejestr [1], skł. tabella expensy generalney, duża winieta tyt. z herbami Rzeczypospolitej;

E. XX,63. Sejm ten wzmocnił władzę Rady Nieustającej nad ministrami, zniósł komisje wojskowe,;ograniczył kompetencje hetmanów, oddał zwierzchność nad wojskiem Depart. Wojskowej Rady Nieustającej Pomocy, kontrolę KEN nad majątkiem pojezuickim. Usprawniono budżet, poprawiono system wymiaru sprawiedliwości, zniesiono prawo dotyczące tortur i procesów o czary.

współoprawne z:

KONSTYTUCYE Seymu Walnego Ordynaryinego Warszawskiego Sześcioniedzielnego Roku Pańskiego 1778

dnia 5 miesiąca października odprawiaiącego się. W‑wa 1778.

W Druk. J. K. Mci i Rzeczyposp. u XX. Sch. Piarum, str.23, rejestr s.1, duża winieta tyt. z herbami Rzeczypospolitej; format  20x32,5cm

E. XX,64. Tu m. in. spisy osób wybranych do Rady Nieustającej, sędziów seymowych obrane na sessyach prowincyonalnych, osoby do Kommissyi Skarbu W. X. Lit. i Koronnego.

TWARDA OPRAWA PEŁNA SKÓRA Z EPOKI

Stan DB-/ oprawa otarta, drobne naddarcie grzbietu, podpis. 2 karty z urwanym dolnym rogiem.

Auction
II Auction of books and old prints
14 April 2018 CEST/Warsaw
Start price
855 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 51 | Favourites: 0
Auction

Antykwariat Sobieski

14 April 2018 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antykwariat Sobieski
Contact
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993