UNC
addYour notecreate
Grade: UNC
Estimations:
238 EUR
ŚLĄSK, Fryderyk II Wielki, medal autorstwa Kittla wybity z okazji zwycięstwa Prusaków w bitwie pod Chociebużem w 1742 r., Aw: Popiersie Fryderyka II na postumencie, z tyłu panoplia, napis wokół VICTORI PERPETVO, a na postumencie FRIDER BORVSS INVICT R, Rw: Scena bitwy i napis w odcinku VICTORIA AD CHOTTISITZ D.17 MAII 1742, srebro 12.75 g, 34 mm, F.u.S. 4257, zbiór Henckel 1462, rysy w tle, patyna wyśmienity stan zachowania
LabelsBETA