Advanced search Advanced search
16

Marek Sobczyk (1955), PORNOGRAFIA I SERKI [ KUBICA ] w/g BIAŁOSZEWSKIEGO, 2009/2011 r.

add Your note
Estimations: 4 662 - 6 993 EUR
tempera jajkowa/płótno, 136 x 124 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Sobczyk | 2009/2011 | Pornografia i serki [ Kubica ] w/g Białoszewskiego| 136 x 124 cm | tempera jajkowa

LITERATURA:
- Marek Sobczyk. Dwa razy za dużo obrazów (Badania mózgu w Polsce) [kat. wystawy], Galeria aTak, Warszawa 2011, il. s. 71, poz. 25.

Malarstwo Marka Sobczyka to konglomerat obrazów zapośredniczonych – obrazów, których dostarcza artyście historia sztuki, popkultura, massmedia, codzienność. Proces swoistego collage’owania odbywa się w „mózgu” twórcy. Na obrazach nie widać „szwów” łączących, czasem skrajnie różne, rzeczywistości. Ten nadmiar obrazów w przestrzeni życiowej jest nieredukowalny, w efekcie czego sam artysta tworzy „za dużo obrazów”.

Waldemar Baraniewski opatrzył prezentowaną pracę komentarzem: „Na obrazie nie ma poety, jest rajdowy rycerz – Robert Kubica, i seksowne hostessy, z lepszego świata. Do którego wyprawił się Polak szukając tego, czego nie miał w Polsce. Jak Miron Białoszewski w Nowym Jorku, usatysfakcjonowany możliwością kupienia serka i pornograficznego pisemka” ([w:] Marek Sobczyk. Dwa razy za dużo obrazów (Badania mózgu w Polsce) [kat. wystawy], Galeria aTak, Warszawa 2011, s. 10).
Auction
Contemporary Art Auction
11 June 2018 CEST/Warsaw
Start price
4 196 EUR
Estimations
4 662 - 6 993 EUR
Hammer price
6 051 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
5 128 EUR
Overbid
144%
Views: 139 | Favourites: 1
Auction

Antiqua et Moderna

Contemporary Art Auction
11 June 2018 CEST/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments
  300 000

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antiqua et Moderna
Contact
Antiqua et Moderna Dom aukcyjny i galeria
ul. Freta 19
00-227 Warszawa
+48 228315472
Customers who bought the works of this artist also bought