Warszawa 1939; Nakładem Trzaski, Everta i Michalskiego,
materiałem ilustracyjnym uzupełnił Karol Estreicher tom 1 - 956 str., tom 2 - 1070 str.
Około 2000 ilustracji w każdym tomie, paginacja dwuszpaltowa, 28 x 20 cm; oprawa wydawnicza, granatowe płótno, zdobione i tłoczone srebrem. Stan zachowania: minimalne przetarcia, poza tym stan idealny.