brąz, odlew; drewno toczone, czernione; wys. 27,3 cm, szer. ca 18 cm, średnica cokołu 9,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
Portret profilowy, reliefowy młodej kobiety, z lekko uniesioną głową i zaczesanymi do tyłu włosami. Sygnatura z boku rzeźby - nieczytelna. Cokół drewniany, toczony, cylindryczny, dołem profilowany schodkowo, czerniony.