brąz patynowany, marblit; wys. 53 cm, dł. 67,5 cm, szer. 24,5 cm.
Niemcy, 1905; odlew 2 tercja XX w.
Figura jelenia - byka czternastaka - w okresie godowym, z głową uniesioną i otwartym, ryczącym pyskiem. Podstawa zbliżona do owalu, z sygnaturą w narożu: „Jos. Pallenberg. / 1905”. Całość na plincie z czarnego marblitu.
Rzeźba w formie monumentalnej zdobi Hofgarten w Du¨sseldorfie.