akwarela, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
Na odwrocie nalepka wystawowa (przeniesiona z pierwotnej oprawy) TPSP w Krakowie - “Wystawa pośmiertna Juliusza Kossaka” (1899) z tytułem obrazu Posłaniec wiejski.