olej, płótno; 42,5 x 52 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman 1917;
na odwrocie, na płótnie napis: Adzie na narodziny 4/11 1917 / w dowód najgłębszej czci / dla jej wzniosłego charakteru / Vlasta.