Advanced search Advanced search
9

JAROSZEWICZ- PRINCIPIA THEOLOGIAE ACETICAE AD USUM ET CAPTUM TYROCINII RELIGIOSI wyd. 1752

add Your note

JAROSZEWICZ Floryan Zakonu Św. Franciszka

PRINCIPIA THEOLOGIAE ACETICAE AD USUM ET CAPTUM TYROCINII RELIGIOSI

POTISSIMUM  SERAPHICI ORDINIS MINORUM S. P. N.

Francisci Strict. Observantiae Reformatorum

disposita et elucidata a P.F. Floriano Jaroszewicz eiusdem Ord. Sacerdote c.r.patre

A.D. 1752, Leopoli [Lwów], typis Confr SS Trinit, 9k., str. 4, 2k., format 9,5x15,5cm

Florian Jaroszewicz pseudonim Jeden Stary Kapłan Katolickiego Zakonu S.O.F.R. (ur. 1694 w okolicy Sokala, zm. 11 lutego 1771 w Chełmie), franciszkanin-reformat, hagiograf i teolog. Florian Jaroszewicz jest znany przede wszystkim jako autor obszernej hagiografii zatytułowanej „Matka świętych Polska”.

Oferowane tu dzieło stanowi zbiór zasad ascetyki wg reguł Zakonu Serafickiego.

Przypis Stanisławowi Potckiemu Wojewodzie Kijowskiemu.

Estreicher notuje 3 egz. w polskich bibliotekach, jednak podaje inną ilość k. na początku dzieła!

TWARDA OPRAWA SKÓRA Z EPOKI, NA GRZBIECIE WYPUKŁE ZWIĘZY I ZŁOCENIA

Stan DB/ oprawa podniszczona vide foto: przetarcia narożników, ubytki skóry na grzbiecie, ślady owada na wyklejce, brak przedniej wyklejki, niewielka dziurka i przebarwienie na k.tyt., brak ost. k. regestru, niewielki ślad owada na ost. k.

Auction
IV Auction of books and old prints
01 December 2018 CET/Warsaw
Start price
186 EUR
Hammer price
no offers
Item is not available any more
Views: 28 | Favourites: 0
Auction

Antykwariat Sobieski

01 December 2018 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Antykwariat Sobieski
Contact
ANTYKWARIAT SOBIESKI
Pułaskiego 31 / 3
62-800 Kalisz
+48609772993